Klipsli Ets Ameliyatı Riskleri ve Sonrası
15 Mayıs 2024

Klipsli Ets Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Klipsli ets ameliyatı, insanlarda aşırı terleme ve aşırı yüz kızarması gibi durumların görülmesi nedeniyle yapılan bir ameliyattır. Genellikle sempatik sinirlerin aşırı çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan bu durum, bazı insanlarda artık çok ciddi problemlere neden olacak derecede artış gösterir. Bu ameliyat sayesinde kişilerde bulunan sempatik sinirler, vücudun belli bölgelerinden klipsler yardımıyla sıkıştırılarak devre dışı bırakılır. Böylece ameliyat sonrasında kişilerde hızlı bir etki görülür ve kişide meydana gelen kızarma sorunu ortadan kalkar. Klipsli ets ameliyatı, insanlarda kapalı ameliyat şeklinde yapılmaktadır. Bu ameliyatla kişilerde video yardımlı yöntemler kullanılır. Bu nedenle ameliyat sonrasında insanların iyileşme süreci çok kısadır. Klipsli ets ameliyatı, kişilerde genel anestezi altında yapılır. Kişi uyandığında herhangi bir ağrı ya da farklı bir sorunla karşılaşmayacaktır. Tam uyuma narkozu sayesinde kişi ameliyat boyunca uyuyacak ve hiçbir şey hissetmeyecektir. Bu sorunun bulunduğu kişilerde klipsli ets ameliyatı, kişinin koltuk altından yapılır. Bu bölgede açılan 7-8 mm kadar bir delik açılır ve bu deliklerden birine bir kamera yerleştirilir. Kamera, çubuk kamera olduğundan dolayı, çok büyük kesilere ihtiyaç kalmaz. Bu şekilde görüntü monitörden izlenir. Bu bölgeden kişinin sempatik sinirlerine ulaşılır ve bu sinirler yaklaşık olarak 5 mm kadar büyük olan klipsle sıkıştırılarak görev dışı bırakılır.

Klipsli ets ameliyatı, aslında kişiden kişiye değişiklik gösteren bir sürede yapılır. Fakat genel olarak insanlarda bu ameliyat 25 ile 30 dk arasında değişiklik göstermektedir. Bu ameliyatı, yine insanlarda sık yapılan laparoskopi ve diz artroskopisi gibi düşünebilirsiniz. Çünkü hemen hemen aynı yöntemler bu ameliyatta da kullanılmaktadır. Ameliyatın anestezi uygulamaları ve hazırlık süresi de yaklaşık 30 dk sürdüğü için kişi toplam bir saat kadar bir süre ameliyat sürecinde olacaktır. Ameliyatın hangi koltuk altından yapılacağı, birçok insanın merak ettiği konudur. Aslında bu durum fark göstermediği için insanlarda her iki koltuk altından da yapılabilir. İnsanlarda sağ koltuk altı ve sol koltuk altı içerisindeki sempatik sinirler aynı özelliği göstermektedir. Bu nedenle her iki bölgede ameliyat için uygundur. Fakat genellikle kalbin sola daha yakın olması nedeniyle ameliyat sağ taraftan yapılır. Ameliyat sonrasında kişideki sorunun düzelmiş olduğu görülecektir. Bunun yanı sıra belirtmek isterim ki klipsli ets ameliyatı yaş sınırı en az 15 en fazla ise 50 yaştır. Bu nedenle özel bir neden olmadıkça diğer insanlara uygulanması tıbbi olarak mümkün değildir. Eğer kişideki sorun yaşamı engelleyecek kadar büyükse yaş dikkate alınmadan ameliyat gerçekleştirilir. Fakat genellikle acil durumlar olmadığı için kişilerin 15 yaşını tamamlaması beklenir.

Ameliyat sonrasında vücuttaki değişiklikler
  • Ameliyat sonrasında vücutta bazı değişiklikler görülecektir. Bunlar insanlarda sempatik sistemin aşırı fazla çalışmasına bağlı olarak ortaya çıka hipertansiyon sorunlarıdır. Bu sorun sempatik sinir sisteminin bir kısmının devre dışı bırakılmasına bağlı olarak oldukça azalacaktır. Bunun yanı sıra insanlarda sempatik sinirler aşırı çalıştığı için kalpte çarpıntı vs gibi durumlar görülebilir. Bu gibi durumlar da klipsli ets ameliyatı olan insanlarda ortadan kalkacaktır. Örneğin sınava giren öğrencilerde kalp atışının hızlanması gibi durumlar ortadan kalkacaktır.
  • Eğer kişide migren problemi varsa, bu problemde de ciddi bir azalma hissedilebilir. Yapılan ameliyatla sıkıştırılmış sinirler, baş ağrılarının oldukça azalmasını sağlar ve migrenin etkileri azalmış olur.
  • Son olarak insanlarda sosyal fobi olarak bilinen psikolojik problem de ortadan kalkar. Çünkü bu kişiler sempatik sinirlerin ansız çalışması nedeniyle toplum içerisinde terleme, yüz kızarmasına neden olur. Bu sorunlar yapılan ameliyatla ortadan kaldırılabilir.

Klipsli Ets Ameliyatı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Burun Ameliyatı Sonrası

Burun Ameliyatı Sonrası

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kulak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kulak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Sezeryan Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Sezeryan Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Prostat Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Prostat Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Lasik Göz Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Lasik Göz Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Karın Fıtığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Karın Fıtığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Diz Platin Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Diz Platin Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Kol Kırığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kol Kırığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Koklear İmplant Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Koklear İmplant Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6