Lazerle Burun Ameliyatı Riskleri ve Sonrası
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Lazerle Burun Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Lazerle burun ameliyatı, aslında insanlarda yapılan burun estetiği ameliyatlarından en kolayıdır. Oldukça yaygın olarak kullanılan bu yöntem, son zamanlarda teknolojik olarak geliştirilmiş ve bu nedenle daha da fazla kullanılan bir hale gelmiştir. 18 yaşını geçmiş olan herkeste yapılabilen bu ameliyat, lazerle yapıldığı için insanlarda oluşabilecek birçok risk engellenmiştir. Lazerle burun ameliyatında, asıl amaç, kişinin burnuna yeniden istenilen şekli vermektir. Normalde bu operasyonlar genellikle hastanın uyutulması ve burun bölgelerinde kesiler oluşturulmasıyla yapılmaktadır. Bu yöntem kalıcıdır. Yani bir kez yapılan lazerle burun ameliyatı, kişinin ömrü boyunca burnuna verdiği şekille devam etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle ameliyatın olumsuz sonuç vermesi yüzde sıfır denecek kadar düşüktür. Günümüzde birçok insanın yaptırdığı bu ameliyat hem erkeklerde hem de bayanlarda yapılmaktadır. Bazı insanların burnu, doğuştan yamuktur. Bu durumlarda lazerle burun ameliyatı yapılarak sorun çok rahat bir şekilde çözülebilir. Lazerle yapılan bu yamukluk, kişinin estetik görüntüsünün yanı sıra çok daha rahat bir şekilde solunum yapmasını sağlamaktadır. Yani lazerle burun ameliyatı, sadece kişilerde estetik açısından düşünülmemelidir. Bunun yanı sıra bazı insanlarda burna alınan darbeler sonrası meydana gelen burun yamuklukları da lazerle burun ameliyatı sayesinde çok kolay bir şekilde çözüme kavuşturulabilir. Fakat insanlar genel olarak estetik açısından sorun yaşayarak bu ameliyatı olmaya karar verirler.

Lazerle burun ameliyatı, daha çok insanlarda burun kıkırdaklarının düzenlenmesinde kullanılmaktadır. Bu durumun nedeni ise tabi ki insanlarda burun yamukluğunun en çok burun kıkırdaklarında meydana gelmesidir. Bunun yanı sıra lazerle burun ameliyatı, burun kemerindeki yamuklukların giderilmesinde de olumlu etkiler yapmaktadır. Son olarak ise burun ameliyatında kişinin burun ucu düşüklüğü ya da yüksekliği giderilmektedir. Lazerle yapılan burun ameliyatlarında karbondioksit lazer kullanılmaktadır. Bu lazerler ile çok rahat bir şekilde kalın olan burun derisi inceltilir. Bu şekilde kişilerde cildin yüzeysel tabakası soyulduğu için ameliyat sonrasında bir süre tedaviler gerekebilir. Lazerle burun ameliyatının insanlarda çok büyük avantajları vardır. Bu avantajlar ise günümüzde lazerle burun ameliyatını en popüler ameliyat yöntemi haline getirmiştir.


Lazerle burun ameliyatı nasıl yapılır?

 • Lazerle yapılan burun ameliyatlarında kişilerin burun bölgelerinde ciddi kesilerin oluşturulmaması nedeniyle ameliyat sonrasında iyileşme ve kişinin tekrar eski yaşamına dönmesi daha kısadır. Bu nedenle lazerle burun ameliyatının en büyük avantajının bu olduğu söylenebilir.
 • Bir diğer büyük avantaj ise insanlarda çok büyük operasyonlara ihtiyaç kalmadan burun bölgesinin yeniden şekillendirilmesi lazerle burun ameliyatı ile sağlanabilir. Operasyonlar bu şekilde süre olarak da çok büyük fark edecektir.
 • Normal yöntemlerle yapılan burun estetiği ameliyatlarında kişilerde genel anestezi uygulamaları yapılır ve kişi bu durumdan son derece olumsuz etkilenir. Fakat lazerle yapılan burun estetiği ameliyatında sadece kişinin burun bölgesi uyuşturulur ve bu şekilde lokal anestezi uygulanır.
 • Operasyonun küçük olması nedeniyle ve bu yöntemin gelişmişliği nedeniyle kişi hastanede çok daha kısa yatmaktadır. Bu nedenle kişi evinde çok daha rahat olacaktır.
 • Yine önemli bir avantaj da yapılan lazerle burun ameliyatı sonrasında kişilerin burun bölgesine tampon konulmaz. Bu şekilde kişinin ameliyat sonrasındaki yaşamı çok daha iyi olacaktır.
 • Son olarak bir diğer avantaj ise kişilere görülen ameliyat sırasında ve ameliyat sonrasında komplikasyonların çok daha azaltılmasıdır. Lazerle yapılan burun estetiği ameliyatlarında, kişinin dokusuna çok zarar verilmediği için iyileşme süreciyle birlikte görülebilecek riskler oldukça azaltılmıştır.

Lazerle Burun Ameliyatı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ameliyat Riskleri ve Sonrası

Ameliyat Riskleri ve Sonrası

Haber Bülteni

Güncel

Diz Platin Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Diz Platin Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Lazerle Fıtık Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Lazerle Fıtık Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Longo Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Longo Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Katarakt Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Katarakt Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Katarakt ameliyatı konusuna başlamadan önce, kataraktın tanımını yapmamız ve katarakt hakkında biraz bilgi vermemiz gerekir. Katarakt göz bebeğimizin arka kısmında bul[...]

Ameliyat Duası Okunuşu ve Anlamı

Ameliyat Duası Okunuşu ve Anlamı

Ameliyat Duası, Ameliyat esnasında ya da ameliyat olacak kişi için okunacak duaların bütününe ameliyat duası denir. Ameliyat olacak kişinin üzerindeki ağır stresi azal[...]

Bacak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Bacak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Bacak ameliyatı, çeşitli sebeplerle yapılabilir. Özellikle çarpık ve ince bacaklar için ameliyat yapılabilir. Her iki cinsiyette bacak ve baldır bölgesi vücut yapısın[...]

Ameliyat Çeşitleri Riskleri ve Sonrası

Ameliyat Çeşitleri Riskleri ve Sonrası

Ameliyat çeşitleri, Bildiğiniz üzere hastalıklar oldukça çeşitli ve bunların çoğu cerrahi yolla tedavi edilmek zorunda kalınabiliyor. Günümüzde, belli başlı hastal[...]

Bypass Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bypass Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bypass Ameliyatı Sonrası, Koroner arter, kalbimizin gereksinimi olan kanın gelmesini sağlayan bir atardamardır. Zamanla bu damarlarda tıkanmalar veya daralmalar meydana gelme[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6