Estetik Ameliyat Riskleri ve Sonrası
15 Mayıs 2024

Estetik Ameliyat Riskleri ve Sonrası

Estetik ameliyat; Teknolojinin de ilerlemesi ile günümüzün en çok ilgi çeken cerrahi tedavileri arasında girmiştir. Estetik ameliyatlar, güneş ışınlarının etkileri, daha genç ve güzel görünme arzuları, genetik nedenler ve dik duran bir vücuda sahip olmak için tercih edilmektedir.

Eskiden bu estetik ameliyatları hali vakti yerinde olan insanların daha çok tercih ettiği bilinirdi. Ama günümüzde bu ameliyatların daha geniş kesimlere yayıldığı her kes tarafından bilinir. Estetik ameliyatlar denince akla ilk gelenler arasında, burun ameliyatı, yüz gerdirme ameliyatı ve yağ aldırma ameliyatları gelmektedir.

Oysa günümüzün teknolojisi ve ameliyat tekniklerinin de ilerlemesi ile vücudun bütün bölgelerini kapsayacak şekilde estetik ameliyatlar yapılmaktadır. Boyun estetiği, gamze estetiği burun estetiği, göğüs estetiği ve hatta kulak estetiği bunlara örnek olarak gösterilebilir. Karın bölgesinde, karın germe ameliyatı, liposuction ameliyatı gibi her kes tarafından bilinen ameliyatlar yapılırken, göbek estetiği ameliyatı ve mini karın germe gibi ameliyat yöntemleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, teknolojinin de ilerlemesi ile lazer destekli ameliyatlar da hayli yaygınlaşmıştır.

Günümüzde oldukça popülerlik taşıyan estetik ameliyatlardan birisi de genital bölge estetik ameliyatlardır. Ayrıca iç dudak estetiği, vajna daraltma ameliyatı, erkeklerde penis kalınlaştırma ve uzatma ameliyatları çok yaygın olan estetik ameliyatlar arasındadır. Ayrıca bütün bunların haricinde sadece medikal, yani ameliyatsız estetik uygulamalar da bulunmaktadır.

Estetik Ameliyat Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kapalı Kalp Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kapalı Kalp Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Kalça Kemiği Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kalça Kemiği Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Göz Merceği Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Göz Merceği Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6