Göz Beni Ameliyatı Riskleri ve Sonrası
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göz Beni Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Göz beni ameliyatı: Göz insan için hayati fonksiyonlarını sağladığı önemli vücut bileşenlerinden biridir. İnsan gözü çok hassas yapıya sahip olduğu için en ufak bir temas sonucunda hemen etkilenir. Eğer göze herhangi bir temas olduğu zaman gözün görme derecesini etkiler.

Doğuştan veya sonradan gözün içinde göz beni diye adlandırdığımız leke şeklinde bir şey çıkar. Göz beni insanı rahatsız eder. Çünkü sürekli gözünün içerisinde bulunur.

Göz beninin iyi huylusu ve kötü huylusu olmak üzere iki çeşitte olur. O yüzden göz beni gözde belirgin hale geldiği zaman doktora başvurulmalıdır. Çünkü kötü huylu olduğu zaman göze zamanla yayılarak zarar verebilir ve gözün içine yayıldığı zaman gözün görme derecesini çok aza düşürebilir.

İyi huylu göz beni her ne kadar iyi huylu olsa da gözün görme derecesini etkiler ve zamanlar göze yayılır. Göz beni için ilk doktora gidildiği zaman göz damlası Uzman doktorlar tarafından tavsiye edilir. Çünkü kimi göz beni daha yeni oluşma aşamasında olduğu için göz damlası ile yok edilebilir. O yüzden en son tedavi yöntemi olarak göz beni ameliyatı olunmalıdır. Göz damlası ile yapılan göz beni ameliyatı kesin çözüm vermeyebilir.

Göz beninin oluşması zamanlar genlerde ve dış faktörlerden dolayı meydana gelir. O yüzden gözde oluşan kahverengi veya siyah renkte oluşan benlerde hemen doktora başvurulmalıdır.

Göz beni ameliyatı nasıl yapılır: Göz beninin iyi huylu olduğu zaman ameliyat ile aldırabilir. Fakat kötü huylu olması durumunda ilk olarak göz beni için kemoterapi uygulanır. Kemoterapi sürecinde kullanılan ilaçlar göz beninin alınmasını sağlar. Göz beni ameliyatı iki farklı şekilde yapılır. Göz bebeklerine yakın olmayan göz benleri kesme ve çıkarma yöntemleri ile ameliyat edilir. Göz bebeklerine yakın olan göz beni ise konjoktive adı verilen tıp yöntemi ile alınır. Bu yöntemler göz bebeğindeki saydamsı yapı kaldırılır, göz benine neden olan pigment alınır.

Göz beni ameliyatı riskleri: Görme kaybının yaşayan hasta ise eski sağlığına kavuşamayabilir. O yüzden çok titiz ve özenli bir ameliyat olunmasına dikkat edilmelidir. Göz beni ameliyatından sonra hasta bir süre gözlerini çok yormamalıdır. Göz yorulduğu zaman göz beni gözde tekrardan oluşabilir.

Göz beni ameliyatından sonra: Göz insan vücudu için çok önemli olduğundan dolayı bakımına da oldukça dikkat edilmelidir. Doktor kontrolleri ihmal edilmemelidir ve ameliyatta sonra yaklaşık iki ay kadar göz çok yorulmamalıdır. Televizyona veya telefona çok uzun süre bakılması önerilmez. Bayanlar göz beni ameliyatı olduktan sonra yaklaşık bir ay kadar göz makyajı yapılması önerilmez.

Göz Beni Ameliyatı Yorumları

soru

Nevzat

07 Eylül 2018 Cuma

Sağ gözümün alt köşesinde ben var. Göz doktoruna gittim ve oluşan benin iyi huylu bir ben olduğunu ve göz sağlığını tehlikeye sokacak herhangi bir sorun olmadığını belirtti. Bu görüntüsü hiç hoşuma gitmiyor. Ameliyat ile aldırmak istiyorum. Ancak bu seferde sağlıklı gözümden olmaktan korkuyorum. Ne yapabilirim sizce ameliyat olmalı mıyım?

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kapalı Kalp Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kapalı Kalp Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Bel Fıtığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Bel Fıtığı Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Şaşılık Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Şaşılık Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Şaşılık ameliyatı, gözlerin paralelliğinin bozulması sonucu oluşan şaşılığın tedavisinde kullanılır. Göz kaslarının hareketini belirleyen, sinirleri yöneten me[...]

Retina Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Retina Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Retina Ameliyatı on bin kişiden sadece bir kişide görülen retinanın yırtılması sonrası var olan hasarlı dokuyu tedavi etme yöntemidir. Retinayı koruyan ve sıkı tutan[...]

Nodül Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Nodül Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Nodül ameliyatı, nodül tiroit bezi içinde oluşan anormal oluşumlardır. Tiroit bezinin içinde normal tiroit dokusundan farklı bir yapıdaki yumru şeklinde, leblebi, nohut [...]

Tese Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Tese Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Tese ameliyatı, tese menide hiç sperm hücresi bulunmayan hastaların, mikroskobik operasyon ile testislerinden alınan dokudan sperm elde edilmesidir. Bu yöntem son yıllarda d[...]

Kornea Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kornea Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kornea Ameliyatı, kornea üzerinde oluşan hastalıkların ya da hasarların tedavisi için yapılan operasyondur. Genellikle gözün ön tabakası olan kornea enfeksiyonlara ve y[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6