Vajina Daraltma Ameliyatı Riskleri ve Sonrası
15 Mayıs 2024

Vajina Daraltma Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Vajina daraltma ameliyatı, daha çok ileri yaştaki insanlarda yapılan operasyonlardan biridir. Özellikle uzun süreli evlilikler sonrasında bayanlarda vajina kaslarının zayıflaması ve vajinanın genişlemesi durumunda yapılmaktadır. Günümüzde birçok kişi tarafından başvurulan vajina daraltma yöntemlerinden biri bu operasyondur. Genellikle başarılı sonuçlar veren bu ameliyat sonrasında kişiler istedikleri sonuçlara ulaşırlar. İnsanlarda vajina, belli bir boyuttan daha fazla genişledikten sonra her iki cins içinde farklı problemler meydana gelmeye başlamaktadır. Meydana gelen problemler, bazen insanlarda evliliklerin bitmesine ya da aile içi huzursuzlukların başlamasına neden olmaktadır. Vajina daraltma ameliyatı, Uzman jinekologlar tarafından yapılan bir ameliyattır. Bu nedenle bu ameliyatı olmak için sizin de Uzman jinekologlara muayene olmanız gerekir. İnsanlarda vajina her ne kadar genişlemiş olursa olsun, Uzman doktor ameliyata karar vermeden kesinlikle ameliyat yapılamaz. Bunun için öncelikle kişide ameliyat şartlarının sağlanması gerekmektedir. Genişlemiş olan vajinalarda bu operasyon yapılmadığı zaman, insanlarda vajina, fonksiyonel bozukluğun yanında ayrıca estetik olarak da çok ciddi problemlere neden olur. Çünkü bu kişilerde vajinanın dışında bulunan dudaklar bile etkilenerek genişlemiş bir vaziyet alır. İnsanların başlıca sorunlarından biri olan vajina genişlemesi problemi son yıllarda bu operasyonlar sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır. Üstelik ameliyatın kolay olması, birçok kişinin korkularını yenerek bu operasyonları olmasını sağlamıştır.

Vajina daraltma ameliyatının olunması için genişlemiş olan vajinadan dolayı her iki cinsin de rahatsız olması gerekmektedir. Yani vajina, fonksiyonlarını yerine getiriyorsa bu ameliyatın yapılmaması gerekir. Aslında vajina daraltma ameliyatına bir yanda da estetik ve keyfi bir ameliyat olarak bakılabilir. Çünkü günümüzde birçok insan, girdikleri cinsel ilişkilerden daha fazla haz almak için bu ameliyatı tercih ederler. Genel olarak baktığımızda vajina daraltma ameliyatı, eşlerin cinsel hayatının daha etkili bir hale gelmesi için yapılan uygulamalardan biridir. Bu ameliyat kişilerde gerçekleştirilmediğinde sağlık sorunu olarak pek bir problem meydana gelmez. Fakat cinsel hayat açısından kişiler elbette ki bazı olumsuzluklarla karşılaşacaktır.

Vajina daraltma ameliyatının gerektiği durumlar
  • Eğer kişinin vajinasında anlaşılır bir şekilde genişleme varsa ve kişiler bu durumdan dolayı cinsel ilişkiler sırasında haz alamama ve tatminsizlik yaşamaları gibi problemler var ise bu ameliyat gerçekleştirilebilir. Gevşeyen vajina kasları, insanlarda cinsel tatminsizliği ortaya çıkarak birçok çiftin mutsuzluk yaşamasına neden olur.
  • Vajinası genişlemiş olan insanlarda cinsel ilişki sırasında vajinadan farklı sesler gelir. Bu sesler çiftlerde orgazmın görülmesine psikolojik olarak engel olur. Diriliğini kaybetmiş olan vajinada ameliyat yapılmadığı sürece bazı seslerin meydana gelmesi normaldir.
  • Bazı insanlarda da vajina daraltma ameliyatı, cinsel ilişki sırasında karşılaşılan ağrılar nedeniyle gerekmektedir. Bu ağrılar bazen insanları cinsel ilişkilerden soğutacak derecede artabilir. Böyle durumlarda vajina daraltma ameliyatı şarttır.
  • Son olarak vajinası genişlemiş olan bayanlarda kendisine karşı ciddi bir öz güven problemi oluşur. Bayanlar bu durum nedeniyle kendilerine güvenleri azalır ve bu durum zamanla sorun haline gelmeye başlar.
Genel ameliyat bilgisi

Vajina daraltma ameliyatı, hastalarda genel anestezi altında yapılmaktadır. Aslında bu durum direk olarak hastanın tercihine bağlıdır. Yani hasta isterse bu ameliyat lokal anestezi olarak da yapılabilir. Vajina daraltma ameliyatı, yaklaşık olarak bir saat kadar bir süre sürmektedir. Bu süre operasyon sırasındaki durumlara göre değişebilmektedir. Vajina daraltma ameliyatı ile kişilerde vajinanın iç kısmı bir ya da iki cm'ye kadar daraltılır. Ameliyat içeriden yapıldığı için dikiş izleri görünmez.

Vajina Daraltma Ameliyatı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Mide Delinmesi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Mide Delinmesi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Ses Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Ses Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Burun Eti Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Burun Eti Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Hipofiz Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Hipofiz Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Ameliyat Sonrası Şişlik

Ameliyat Sonrası Şişlik

Güncel

Hidrosel Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Hidrosel Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Tiroid Bezi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Tiroid Bezi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Boyun Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Boyun Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6